Логотип |
---|
|
Статистика |
---|
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0 |
Календар дат |
---|
|
|
Каталог статей
У розділі матеріалів: 104 Показано матеріалів: 1-10 |
Сторінки: 1 2 3 ... 10 11 » |
Раніше ми повідомляли, що перелік закордонних міст, запропонований для потенційних учасників НМТ, не є остаточним, адже перемовини з окремими установами / організаціями ще тривають. На цьому тижні його було розширено.
Зауважимо, що цього тижня досягнуто домовленостей із представниками Берна (Швейцарія), Братислави (Словаччина), Кишинева (Молдова) та Роттердама (Нідерланди). Наразі передбачено, що тимчасові екзаменаційні центри буде створено в таких закордонних населених пунктах: https://testportal.gov.ua/nmt-2023-za-kordonom-rozshyreno-perelik-mist-krayin/ |
Путівник учасника НМТ – це довідничок, який дасть відповідь на більшість запитань, що може виникнути до, під час або після тестування.
У ньому зібрано всю потрібну інформацію, яка для зручності так і згрупована – за форматом «запитання ‒ відповіді». Для того щоб полегшити пошук потрібної сторінки на сайті, текст у путівнику залінкований. А для тих, хто любить роздруковувати тексти, є QR-коди. Тож ви легко зорієнтуєтеся в часі та інформаційному просторі.
Стежте за новинами на нашому сайті – і не пропустите жодної важливої інформації щодо реєстрації для участі в НМТ та проведення тестування. |
3 квітня, розпочалася реєстрація для участі в цьогорічному національному мультипредметному тесті. Триватиме вона до 3 травня. Український центр оцінювання якості освіти забезпечить її в безпаперовій формі.
Щоб зареєструватися, потенційному вступнику / потенційній вступниці потрібно буде за допомогою спеціального сервісу на вебсайті Українського центру створити персональний кабінет (зазначити реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП), прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату народження, дані документа, що посвідчує особу) і виконати в ньому такі дії:
- вказати реєстраційні дані (контактну інформацію, категорію випускник/ця поточного року або випускник/ця минулих років, потребу створення особливих (спеціальних) умов), вибрати із запропонованих переліків навчальний предмет додаткового блоку та населений пункт в Україні або за кордоном, де він/вона планує
|
Український центр оцінювання якості освіти затвердив загальні характеристики предметних тестів основного та додаткового блоків національного мультипредметного тесту 2023 року. Цим наказом визначено кількість завдань з кожного предмета, форми тестових завдань, час на їх виконання, схеми нарахування балів.
Тести з української мови, історії України, біології та хімії міститимуть по 30 завдань, з математики й фізики – 22 і 20 відповідно, а з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької або французької) – 32 завдання.
Повна інформація за посиланням https://testportal.gov.ua/nmt-2023-zatverdzheno-harakterystyky-predmetnyh-testiv/ |
Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено календарний план організації та проведення у 2023 році національного мультипредметного тесту (НМТ).
Тестування проходитиме у дві сесії:
- основна: 5 червня – 23 червня;
- додаткова: 11–24 липня.
Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі в основній сесії НМТ триватиме з 3 квітня до 3 травня 2023 року.
До 7 травня 2023 року зареєстрований учасник матиме змогу в персональному кабінеті внести зміни (вибрати інший предмет додаткового блоку чи змінити населений пункт в Україні/ за кордоном, у якому він бажає пройти НМТ).
У додатковий період (5–12 червня) зможуть зареєструватися особи, які не змогли з поважних причин зареєструватися для проходження НМТ під час основного періоду реєстрації; реєструвалися в основний період реєстрації, але яким було відмовлено в реєстрації для участі.
Не пізніше ніж за десять календарних днів до початку проведення основної сесії НМТ для зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних сторінок запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж додаткової сесії НМТ матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування не пізніше ніж за три календарних дні до проведення додаткової сесії НМТ.
Інформацію про результати основної сесії НМТ за шкалою 100–200 балів буде розміщено на персональних сторінках учасників тестування до 28 червня 2023 року, додаткової сесії – до 29 липня 2023 року. |
23 лютого 2023 року відбулося засідання Верховної Ради України, де було підтримано законопроєкт №8228-1 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2023 року».
Цим документом передбачено внесення змін до законів України «Про вищу освіту», «Про фахову передвищу освіту» та «Про повну загальну середню освіту», що врегульовують питання завершення навчального року в системі загальної середньої освіти та проведення вступної кампанії до закладів вищої і фахової передвищої освіти.
Ухвалення цього законопроєкту є важливим з огляду на складну безпекову ситуацію в країні, через яку виникає гостра необхідність у скасуванні державної підсумкової атестації здобувачів повної загальної середньої освіти освіти, а також у модифікації традиційних вступних випробувань – зовнішнього незалежного оцінювання, вступних іспитів до магістратури – і проведенні їх у комп’ютерному форматі.
Модель вступної кампанії у 2023 році є спільним напрацюванням Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України, Міністерства освіти і науки України, Українського центру оцінювання якості освіти, а також активних представників батьківської й освітянської спільнот.
Наразі Міністерство освіти і науки України розробляє Порядок зарахування до закладів вищої освіти у 2023 році, тобто документ, який деталізує модель вступної кампанії 2023 року. |
Для вступу на бакалаврський (магістерський – для медицини) рівень вищої освіти цьогоріч абітурієнтам потрібно буде пройти національний мультипредметний тест (НМТ). Минулого року вступникам було запропоновано скласти лише обов’язкові предмети. Цьогоріч інструмент оцінювання доопрацьовано.
Завантажити інформаційні матеріали у форматі PDF.
НМТ міститиме три блоки завдань, два з яких – обов’язкові, а третій – на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика, а на вибір – історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія та фізика. Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.
Із міркувань безпеки ухвалено таке рішення: НМТ проходитиме в один день. Тестування триватиме 180 хвилин, отже, на кожний і блок відведено по 60 хвилин. Зауважимо, що учасники зможуть самостійно розподіляти свій час, тож ті з них, хто швидше виконає завдання з української мови або математики, зможе довше попрацювати над блоком з предмета на вибір.
|
Для вступу на бакалаврський (магістерський – для медицини) рівень вищої освіти цьогоріч абітурієнтам потрібно буде пройти національний мультипредметний тест (НМТ).
Чим НМТ-2023 відрізнятиметься від минулорічного, якими будуть зміст, структура й оцінювання кожного предмета НМТ, як відбуватиметься реєстрація для участі у вступному випробуванні, коли і де потенційні учасники / учасниці проходитимуть тестування та як визначатимуть результати для вступу. Про це говоритимемо 8 лютого о 15:00 із заступницею директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяною Вакуленко на YouTube каналі центру.
Цей ефір розпочне низку випусків «НМТ-2023: ви запитуєте — ми відповідаємо» від команди Українського центру оцінювання якості освіти.
До 12 години 8 лютого всі охочі мають змогу поставити запитання за посиланням. |
|
Відеоканал |
---|
|
|