Яєчко — розмальоване, барвисте,
Ним тішиться і старець, і дитя,
Творіння рук людських, святе і чисте,
Маленький символ нашого життя.
На Великдень українці печуть паски та роблять писанки та крашанки. Крашанка — це яйце, яке опускають в спеціальний розчин, після чого воно змінює свій колір і стає червоним, синім, зеленим тощо. Писанка — це яйце, на якому намальований якийсь орнамент. Орнаменти — це не прості малюнки. Це таємничі знаки, зв'язані з магічними обрядами, присвяченими святу Весни. Зараз люди вже забули зміст цих орнаментів, розучились читати їх таємничі знаки.
За легендою, найперше яйце мало всередині зародок усього світу. Коли на яйце наносять орнамент, воно стає не простим, а свяченим. Писанки вважались помічниками й захисниками, тому їх не можна було писати в той час, коли з кимось посварився, чи був у гніві. Писанка — символ добра й сонця.
З метою популяризації писанкарства в Лозівському районі, духовного збагачення та виявлення загального рівня художньої підготовки писанкарського мистецтва; пошуку і підтримки обдарованої учнівської молоді в районі, у Садвоській школі організована виставка творчих учнівських робіт «Великодня писанка».
Учні кожного класу представили свої роботи. Дитячі писанки були виконані у різноманітній техніці: декоративний розпис, крапанки, бісероплетіння, квілінг, оригамі.
Найкращі учнівські роботи будуть представлені на районній виставці у будинку дитячої та юнацької творчості.
|