Із чого починається весна? З дзвінкої капелі? З пухнастих вербових котиків? З веселих струмків, які біжать по вулицях один за одним наввипередки? А може, з першого підсніжника, який сміливо пробивається крізь важку снігову ковдру і довірливо посміхається теплим весняним променям?
Наші далекі предки говорили, що весна починається з першої пісні перелітного птаха, який повернувся до рідної домівки. Вони вірили, що весну з вирію приносять на своїх крилах птахи.
І як тільки перші проталини з'являлися на землі —всі готувалися до зустрічі птахів. Господині пекли обрядове печиво у вигляді пташечок. Давали те печиво в руки дітям. Піднявши пташечок над головами, бігла малеча у поле за село, дружно закликаючи:
Пташок викликаю
Із теплого краю!
Спішіть, ластівоньки,
Пасти корівоньки.
Учні Садовської ЗОШ І-ІІІ ступенів Лозівської районної ради також вирішили долучитися до народних традицій та зустріти з вирію пташок.
Другокласники, на чолі з класним керівником Вакуленко О.М. вирішили виготовити шпаківню та повісити її у шкільному садку. Шпаківня вийшла на славу! Ось уже маячить вона на розлогій яблуні, ніби запрошує веселих пташок: «Повертайтеся на Батьківщину, тут дуже на вас чекають!»
Учні першого класу (класовод Кучик О.А.) теж не залишились осторонь. Виготовивши паперових пташок, вони вибігли на шкільне подвір’я закликати перелітних птахів:
Летіть, соловейки,
На нашу земельку.
Для наших предків птахи були втіленням божественної суті неба, сонця, вітру, хмар, волі, душі, натхнення й самого життя. Їх визнавали істотами божественними й вважали посередниками між Богом і людьми.
Дзвінкоголосий спів жайворонка, журавлиний клин, що пролітає у небесній височині, спів солов'я на калині нікого не залишали байдужими.
Дуже радує, що в наш високотехнологічний час в душах маленьких школярів Садовської ЗОШ І-ІІІ ступенів Лозівської районної ради народжується і живе любов до народних традицій та всього живого.
|