2 квітня 2014 року за тематичним планом на уроці природознавства відбувся захист міні-проектів учнями 5 класу на тему: «Бактерії корисні та шкідливі». Учнями було висвітлено цікаву інформацію про будову та життєдіяльність бактерій; роль бактерій у природі та життя людини; яка користь та шкода від бактерій.
По закінченню захисту міні-проектів учнями було зроблено висновки:
1. Окрім раніше відомих організмів (рослин, тварин і грибів) існують — бактерії.
2. Бактерії — це переважно одноклітинні організми різної форми. За формою клітин вони можуть бути:
- кулястими (коки)
- паличкоподібними (бацили, клостридії, псевдомонади)
- вигнуті(вібріони, спірили, спірохети)
- у формі зірки
- кубічними
- С- або О-подібними
3. Від тварин, грибів та рослин вони відрізняються тим, що їхні клітини не мають ядра.
4. Бактерії бувають корисними та шкідливими.
5. Існує багато корисних бактерій, зокрема, грунтові бактерії, які підвищують родючість грунту, бульбочкові бактерії, що продукують азотовмісні органічні сполуки у симбіотичному зв’язку з вищими рослинами.
Біфідобактерії - ці бактерії пригнічують розмноження гнильних і хвороботворних мікроорганізмів. Потрапляючи в кишечник, вони працюють в якості бар'єру для мікробів і токсинів (наприклад для стафілокока, дріжджових грибів, кишкової палички,) крім того, ці бактерії полегшують травлення і забезпечують повноцінне засвоєння іонів кальцію, вітаміну D і заліза.
Лактобактерії мають здатність виводити з організму шлаки, зупиняти розмноження патогенної мікрофлори (наприклад, стафілокока, кишкової палички, протеї). У процесі життєдіяльності лактобактерії виробляють молочну кислоту, а в кислому середовищі, хвороботворні організми не виживають. Цей вид бактерій зміцнює імунітет, регулює обмін речовин, є складовою частиною здорової мікрофлори кишечника.
Кефірна паличка зупиняє розвиток збудників більшості кишкових інфекцій, а також знижує ризик онкологічних захворювань і в цілому поліпшує обмін речовин. Кисломолочні продукти з вмістом кефірної палички рекомендується вживати тим, хто хоче знизити вагу або кому потрібно понизити рівень холестерину в крові.
6. Багато бактерій шкідливі. Вони провокують небезпечні захворювання тварин, людини. Деякі з них можуть викликати псування продуктів.
Звавантажити учнівські презентації :
1. Бактерії корисні та шкідливі. Бундус Анастасія.ppt (1 Мб)
2. Роль бактерій у природі та житті людини. Бєлік Богдан.ppt (3.1 МБ)
3. Бактерії корисні та шкідливі. Кучеряну Діана.ppt (558 КБ)
|