29–30 вересня виповниться 80 років, відколи у Бабиному Яру в Києві були вбиті перші жертви нацистської політики винищення – майже 34 тисячі київських євреїв. У 2021 році, у 80-ті роковини трагедії, ми вшануємо пам’ять десятків тисяч розстріляних.
З метою увічнення пам’яті про одну з найтрагічніших сторінок Голокосту – масове вбивство євреїв Києва; вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України, мирних жителів усіх національностей, військовополонених, учасників українського визвольного руху, об’єднання зусиль суспільства щодо запобігання повторення злочинів проти людяності у КЗ “Садовський ліцей” були проведені такі заходи:
- організована книжкова виставка на тему «Біль нашої пам’яті»;
- на уроках історії України проведені інформаційні хвилинки
- «А Бабин Яр мовчить…» з учнями 5-11 класів;
- проведені класні години «Трагедія Бабиного Яру – найтяжчий злочин проти людства».
- Переглянуті документальні фільми:
https://youtu.be/31-REGCi-sc Бабин Яр. Без права на існування. "Расова гігієна"
https://youtu.be/MsZgl2XUVlE Бабин Яр. Без права на існування. Цілком таємна операція нацистів
https://youtu.be/SAaoyLk-ndI "Тітка дивом витягнула нас із натовпу" - свідок Бабиного Яру
https://youtu.be/hm3NrvC_nQI «Ми не думали, що йдемо на розстріл» - свідок Бабиного Яру
Усі проведені заходи покликані сприяти формуванню стійкого негативного ставлення вихованців до фактів дискримінації, зневаги до людської гідності та зазіхань на право на життя. Також мають на меті розкрити сутність трагедії Голокосту в Україні та висвітлити тему розстрілів у Бабиному Яру, розвивати навички критичного мислення через аналіз джерел та розширити сучасне сприйняття процесу вивчення історії.
Ця подія є однією з найтемніших сторінок історії України. Та про неї потрібно пам’ятати, адже саме так ми зможемо вшанувати пам’ять мільйонів жертв Голокосту. |