8 вересня - Міжнародний день грамотності.
Починаючи з 1966 року ЮНЕСКО відзначає Міжнародний день грамотності, намагаючись саме в такий спосіб привернути увагу суспільства й мобілізувати міжнародну суспільну думку, щоб збудити його інтерес і досягти активної підтримки зусиль, спрямованих на розповсюдження грамотності — однієї з головних сфер діяльності ЮНЕСКО починаючи з часів її першої Генеральної конференції в 1946 році. Традиція щорічно відзначати цей день започаткована відповідною рекомендацією Всесвітньої конференції міністрів освіти з ліквідації неграмотності, що відбулася в Тегерані у вересні 1965 року. Саме ця конференція рекомендувала оголосити 8 вересня, дату урочистого відкриття конференції, Міжнародним днем грамотності та святкувати його щорічно в усьому світі.
Мета Міжнародного дня грамотності — відзначити, що бути грамотним важливо для кожної людини та суспільства в цілому. Він підкреслює важливість грамотності та хоча б базової освіти як незамінних інструментів, що необхідні для побудови інтегрованого й мирного суспільства у XXI столітті.
Класні керівники нашого закладу провели відповідні виховні години з використанням відео:
https://youtu.be/EiyIBq10Y8g?si=o5YeRpyoVXJioZNC Міжнародний день грамотності ️
https://youtu.be/oExoXPdqPXc?si=JiePMqgnUBbgvZDD Міжнародний день грамотності
https://youtu.be/x30VYRCMLHk?si=076zeepzdT25JKV6 Вікторина до Міжнародного дня грамотності
https://youtu.be/hhWRdSs-Mbk?si=k2WY4zBz5ZCjhmWe Міжнародний день грамотності
В Україні рівень грамотності високий — за даними ООН він становить 99,8%. Мабуть, тому ми сприймаємо вміння читати й писати як щось звичне і не замислюємося над перевагами, які вони надають. Міжнародний день грамотності нагадує всім про значення фундаментальних речей в повсякденному житті — як важливо вміти прочитати інструкцію лікарського препарату, меню в ресторані чи інформацію на упаковці будь-якого товару.
Крім того, грамотність додає нам здоров’я — доведено, що читання, письмо та робота з числами є своєрідним тренуванням для мозку, яке зберігає молодість його клітин та зменшує шанси для хвороби Альцгеймера або деменції в похилому віці. Грамотність навіть знижує ризик дитячої смертності — за рахунок того, що матері можуть прочитати необхідну медичну інформацію з усіх доступних джерел.
Зі святом!Бажаємо всім З КОЖНИМ ДНЕМ СТАВАТИ РОЗУМНІШИМИ!
|