День безпечнішого Інтернету (Safer Internet Day) відзначається другого дня (у вівторок), другого тижня, другого місяця (лютого) з 2004 року з метою популяризації більш безпечного і більш відповідального використання онлайн-технологій і мобільних телефонів, особливо серед дітей і молодих людей в усьому світі.
Запроваджений цей день у 2004 за ініціативи європейських некомерційних організацій: Європейської комісії, European SchoolNet, Insafe (European Safer Internet Network — Європейська мережа безпечного Інтернету).
Компанія Insafe об’єднує 30 безпечних Інтернет-центрів онлайн у кожній з 27 країн Євросоюзу, а також в Ісландії та Норвегії. На жаль, ще не відкрито Інтернет-центр в Україні.
Кожен Інтернет-центр складається з центру довіри, гарячої лінії та молодіжної групи. Гарячі лінії надають інформацію та поради дітям, підліткам, батькам і викладачам з тематики комп’ютерної безпеки. За телефоном гарячої лінії завжди можна повідомити про заборонений і нелегальний контент, зберігши при цьому конфіденційність.
Кожного року День безпечнішого Інтернету відзначається під девізом,
у 2018 році — під девізом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою».
День безпечнішого Інтернету має на меті об’єднання зусиль зацікавлених державних, громадських та приватних сторін для підвищення рівня знань про безпечне та відповідальне використання Інтернет-технологій, перш за все, серед дітей та молоді.
Відзначення в Садовському ліцею
В День безпечнішого Інтернету в Садовському ліцеї на уроках інформатики з учнями обговорювали шляхи безпечного використання молоддю Інтернету, питання Інтернет-етики, загрози протизаконного контенту.
Учнів було ознайомлено з постійно діючою «гарячою лінією» з веб-інтерфейсом Skarga, де кожен користувач може залишити свою скаргу щодо інформаційних порушень в Інтернеті.
Також, в цей день, учні відвідали сторінки сайту Он-ляндія: безпечна веб-країна де ознайомилися з матеріалами для дітей, завдяки яким зможуть засвоїти основи безпечної роботи в Інтернеті.
Учні школи перевірили на практиці рівень своєї кібербезпеки – пройшли тест.
Також, в цей день діти ознайомилися з інформаційною безпекою, що чатує на них в мережі:
Учням молодшого шкільного віку було запропановано цікавий динамічний тест Web-словничок в картинках:
Учні середнього та старшого шкільного віку пройшли web-кросворд — Тенета Інтернету:
Також учням було запропановано переглянути:
Соціальний ролик «Безопасный Интернет — детям!»
Правила користування Інтернетом для дітей та підлітків
Необыкновенные приключения в Интернете — комп’ютерна гра для дітей молодшого та середнього шкільного віку, яка навчить першим крокам роботи в Інтернеті.
Джунглі Інтернету (Wild Web Woods) — інтерактивна гра, призначена для дітей віком від 7 до 10 років. Підказки та поради допоможуть дітям користуватися Інтернетом безпечно та навчитися не губитися при зіткненні із загрозливою поведінкою інших користувачів або з негативним змістом сайтів.
Безпека дітей в Інтернеті: правила для батьків
Посібник для батьків «Діти в інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі» від «Київстар»
Ти вже добре знайомий з Інтернетом. У тебе, напевно, є улюблені сайти й віртуальні друзі, ти знаходиш в Інтернеті інформацію, що допомагає навчатися й займатися улюбленими справами, спілкуєшся з людьми, що живуть в інших містах, завантажуєш цікаві картинки й музику, граєш у захоплюючі ігри. Проте, пам’ятай: як і в реальному світі, в Інтернеті ти можеш зустрітися з загрозами й небезпечними людьми. Тому тобі дуже важливо навчитися уникати небезпек Інтернету! Прочитай прості правила безпечного поводження в мобільному Інтернеті й поділися ними з батьками та друзями: рекомендації психолога.
Про Інтернет
Проект «Про Інтернет» спрямований на підвищення цифрової компетентності школярів і розповідає в цікавій ігровій формі про пристрої мережевого простору, про те, як отримати доступ до знань, знаходити потрібну інформацію, критично оцінювати контент, створювати власні Інтернет-проекти, спілкуватися — і робити все це, дотримуючись простих правил безпеки. Для вчителів це — методичний посібник і практикум для проведення занять. |